Promiennikowe systemy grzewcze dostarczają ciepło bezpośrednio do podłogi lub do paneli w ścianie lub suficie domu. Systemy opierają się w dużej mierze na promieniowaniu cieplnym — dostarczaniu ciepła bezpośrednio z gorącej powierzchni do osób i przedmiotów w pomieszczeniu za pomocą promieniowania podczerwonego. Ogrzewanie promiennikowe to efekt, który odczuwasz od ciepła gorącego elementu kuchennego z drugiego końca pomieszczenia. Gdy ogrzewanie promiennikowe znajduje się w podłodze, często nazywa się je promiennikowym ogrzewaniem podłogowym lub po prostu ogrzewaniem podłogowym.

 

Ogrzewanie promiennikowe ma wiele zalet. Jest bardziej wydajne niż ogrzewanie przypodłogowe i zwykle bardziej wydajne niż ogrzewanie wymuszonym obiegiem powietrza, ponieważ eliminuje straty w kanałach. Osoby cierpiące na alergie często preferują promieniowanie cieplne, ponieważ nie rozprowadza ono alergenów, tak jak mogą to robić systemy wymuszonego obiegu powietrza. Systemy wodne (cieczowe) zużywają niewiele energii elektrycznej, co jest zaletą dla domów poza siecią energetyczną lub na obszarach o wysokich cenach energii elektrycznej. Systemy wodne mogą wykorzystywać szeroką gamę źródeł energii do podgrzewania cieczy, w tym standardowe kotły opalane gazem lub olejem, kotły opalane drewnem, słoneczne podgrzewacze wody lub kombinację tych źródeł. Istnieją trzy rodzaje promiennikowego ogrzewania podłogowego — promiennikowe podłogi powietrzne (powietrze jest nośnikiem ciepła), elektryczne promienniki podłogowe i gorąca woda (woda). Dzisiaj skupimy się głównie na SŁONECZNYM OGRZEWANIU PODŁOGOWYM (solarne ogrzewanie podłogowe)

 

Jak działa słoneczne ogrzewanie podłogowe?

zonne-ruimteverwarmingssysteem

 

Solarne systemy ogrzewania pomieszczeń, zwykle używane kolektory słoneczne próżniowe jako główne źródło ciepła, współpracujące z ciśnieniowym solarnym zasobnikiem wody, pompą cyrkulacyjną (stacja pracy słonecznej + sterownik) i powiązanymi częściami słonecznymi, systemy te działają, aby zapewnić bezpłatne ogrzewanie słoneczne dla Twój dom w całym systemie grzewczym.

 

Zalety słonecznego ogrzewania podłogowego

Przeciętna rodzina wydaje ponad 2000 dolarów rocznie na koszty ogrzewania. Koszty systemów grzewczych opartych na paliwach kopalnych, takich jak ropa naftowa, propan i gaz ziemny, będą nadal rosły.
Korzystając z słonecznego systemu ogrzewania domu, możesz wykorzystać darmową, obfitą energię słoneczną do ogrzewania domu za darmo. Ogrzewanie domu za pomocą systemu ogrzewania słonecznego może znacznie obniżyć rachunki za paliwo zimowe. Kolejną doskonałą korzyścią jest to, że podgrzewa ciepłą wodę użytkową przez cały rok
Solarny system ogrzewania domu zmniejszy również ilość zanieczyszczenia powietrza i gazów cieplarnianych, które wynikają ze stosowania paliw kopalnych, takich jak ropa naftowa, propan i inne produkty naftowe.

Wybór i wymiarowanie słonecznego systemu grzewczego

Wybór odpowiedniego systemu solarnego zależy od takich czynników, jak lokalizacja, projekt i potrzeby grzewcze Twojego domu.
Klimat lokalny, rodzaj i sprawność kolektora(ów) oraz powierzchnia kolektora określają, ile ciepła może dostarczyć solarny system grzewczy. Zazwyczaj najbardziej ekonomiczne jest zaprojektowanie systemu, który zapewni 40% zapotrzebowania na ogrzewanie domu. Dobrze zaprojektowany i izolowany dom, który wykorzystuje pasywne techniki ogrzewania słonecznego, będzie wymagał mniejszego i mniej kosztownego systemu ogrzewania dowolnego typu i może wymagać bardzo niewielkiej ilości dodatkowego ciepła poza energią słoneczną.
Poza faktem, że zaprojektowanie systemu zapewniającego wystarczającą ilość ciepła przez 100% czasu jest generalnie niepraktyczne i nieopłacalne, większość budynków wymaga dodatkowego systemu ogrzewania. Systemy uzupełniające lub rezerwowe dostarczają ciepło, gdy instalacja solarna nie spełnia wymagań grzewczych. Kopie zapasowe mogą mieć zakres od pieca na drewno po konwencjonalny system centralnego ogrzewania.

 

Best-solar-Radiant-Floor-Heaters

 

Solarne systemy ogrzewania podłogowego mogą być stosowane w wielu różnych domowych systemach grzewczych i są skutecznym sposobem na znaczne obniżenie miesięcznych kosztów energii.
Ponieważ promiennik podłogowy wykorzystuje wodę o niskiej do średniej temperatury do bezpośredniego ogrzewania pomieszczenia, jest to jeden z najprostszych i najbardziej opłacalnych systemów do stosowania w połączeniu z systemem ogrzewania pomieszczeń energią słoneczną.
Większość promiennikowych systemów podłogowych wykorzystuje wodę o temperaturze od 90F do 120F jako źródło ciepła, cyrkulując tę ​​wodę przez podłogi. System ogrzewania słonecznego z łatwością zapewnia temperaturę wody przekraczającą 140F, co czyni go idealnym rozwiązaniem.
Solarny system podgrzewania wody może być zwymiarowany tak, aby zapewnić niewielki dodatek do systemu grzewczego, obniżając koszty o 20% do 30%, lub być zwymiarowany znacznie większy, aby obniżyć nawet o 50% rachunki za ogrzewanie domu. Każdy system można dostosować do Twoich potrzeb, celów i budżetu.

 

Wniosek

 

Solar Home Heating wykazał największy wzrost na rynku energii słonecznej, głównie ze względu na ekstremalnie wysoką wydajność i wyższe temperatury robocze, które są możliwe dzięki lampom próżniowym. Solarne rury ewakuacyjne działają w warunkach słabego oświetlenia i temperaturach sięgających minus 35 stopni. Solar Home Heating jest popularny w północnych Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie. Integrując energię słoneczną z istniejącym systemem grzewczym, takim jak grzejnik, ogrzewanie podłogowe lub wymuszone ogrzewanie powietrzem, właściciel domu może liczyć na zaoszczędzenie do 50% swoich rachunków za ogrzewanie. Ponieważ domowe ciepło zużywa bardzo dużo po

 

ogrzewanie podłogowe promieniujące energią słoneczną

 

WSZELKIE OCZEKUJĄCE ZAPYTANIA PROSIMY O KONTAKT:

Telefon komórkowy: +86 180 0660 1051
Zapytanie e-mail: info@riwatt.com
Strona internetowa: www.riwatt.com